Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Co to jest Anime ? ?_?


Co to jest Anime ? ?_?

                          ANIME

 

Anime (jap. アニメ animacja) - skrót wymowy angielskiego słowa animation w języku japońskim, oznaczający film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji[1].

Warstwa fabularna anime jest zazwyczaj typowo fikcyjna; przykładowe anime zawierają w sobie większość z najważniejszych typów fantastyki, jakie istnieją. Często powstają na podstawie mang.

Wiele anime powstaje jedynie przy użyciu tradycyjnych metod animacji, jednak w ostatnich latach do produkcji części z nich używa się komputerów. Komputery wykorzystywane są w różnym stopniu: w niektórych filmach ich praca jest praktycznie niezauważalna, ponieważ twórcy ograniczyli ich użycie do minimum, np. pomagając sobie przy co trudniejszych animacjach. Inne z kolei anime, bardzo dużo zawdzięczają komputerom – animacja do Appleseed powstawała w technikach 3D i 2D oraz motion capture. Ostatnim serialem anime, który powstaje przy użyciu tradycyjnych metod, jest Sazae-san przy tworzeniu reszty używa się komputerów.

Anime emitowane są w telewizji, wydawane na nośnikach DVD i VHS, wprowadzane do kin, bądź zawierają się w grach komputerowych. Fabuła niektórych anime posłużyła za kanwę aktorskich filmów lub seriali telewizyjnych.

 

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Anime

 

 

Kilka screenów z różnych Anime : )

 

 

 

         Death Note      Light

 

 

 

 

 

 

 

Naruto

(Team 7)

 

 

 

 

 

Naruto Shippuuden

 

 

 

 

Sailor Moon

 

 

 

 

Love Hina Again

 

 

 

 

THE END : )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Głosuj (0)

Neko_Cat 2/05/2008 17:14:16 [Powrót] KomentujWitam, bardzo fajny blog :)
Zapraszam na www.urusai.pl , tworzony jest tam dział z recenzjami!
Właśnie poszukują osób, które piszą recenzje anime, zachęcam ;)
Totador 8/02/2011 19:21:49
| brak www IP: 77.237.15.84

| www.blog4u.pl |..::Chii's Guestbook::..

Ksiega Gości
Dodaj do Księgi


..::I'm Chii::..

Maneki Neko - to figurka kota z krótkim ogonkiem przedstawionego w siedzącej pozie i z podniesioną łapka w geście powitania. Najczęściej jest to łapka lewa, chociaż zdarzają się też zwierzątka podnoszące prawą. Ustawiony w biurze lub niedaleko wejścia do domu kotek wita gości, którzy do niego wchodzą, a także przynoszą szczęście w życiu rodzinnym i w interesach.
Dodaj do Ulubionych
..::Chii's Links::..

AnimeA
Manga-and : )
Anime Wallpapers
I LOVE JAPAN


..::Favourites::..

Dodaj do Ulubionych
..::Archives::..

2008
Czerwiec
Maj.:People visited Chii:.

84567